Autumn Leaves

Archipel Consort
Vondel Klassiek
  • vr 26.09.25
    20u30
    Halle
    Raadzaal stadhuis - Oudstrijdersplein 18, Halle
    Vanaf za 14.06.25 → 10u00

De drie altviolisten van het Archipel Consort hebben de wens om het repertoire voor gambatrio, de meest verfijnde vorm van het gambaconsort, te verkennen. 

Het Archipel Consort verkent de Engelse gamba- en consortmuziek via Christopher Simpson, destijds een zeer gerespecteerd en geprezen theoreticus en musicus, wiens herinnering levendig blijft omwille van zijn voorbeeldig leven en kunstzinnige vaardigheden, zoals volgens zijn vriend Matthew Locke.

Naast The Division Violist, een traktaat over de diminutie-techniek voor de viola da gamba, zijn er nog twee andere werken die Simpsons artistiek meesterschap bevestigen, namelijk The Seasons en The Months, twee bundels van fantasieën en dansen, niet voor gamba solo maar wel voor een consort van drie gamba’s.

Credits

Zang: Kateřina Blížkovská
Viola da gamba: Clémence Schiltz, Rebecca Lefèvre, Barbara Hünninger
Orgel, klavecimbel: Beniamino Paganini